Építők napi kitüntetést kapott a Berényi Téglaipari Kft. igazgatója

2010.06.18.

1984-től dolgozik a téglagyárban, 1994.01.01-től ügyvezető igazgatójaként. Régi téglás családból származik, anyai nagyszülei a térségi – Mezőberény, Gyoma, Dévaványa – téglaipar jelentős személyiségei voltak. Részt vett 1992-ben a Mezőberényi téglagyár önállósodásában, majd később a privatizációban is. Jelentős része van abban, hogy a gyár idényben több mint 50 embernek ad munkát. Az, hogy a gyár folyamatosan működik, nagymértékben köszönhető magas fokú előrelátásának és szervezőkésségének. A Berényi Téglaipari Kft. 2002 óta tagja a Magyar Téglás Szövetségnek, Wagner Márton azóta aktívan részt vesz a szervezet szakmai munkájában, 2009-óta az elnökség tagja. Munkájára mindig számíthat a Szövetség, ezt is alapos szakmai tudással, nagy lelkesedéssel és a tagság iránti szolidaritással végzi. Ezen felül lakóhelye társadalmi életének meghatározó személye.